Last Pictures

Friday, September 14, 2007

آب،نمک،بیابان،در کاروانسرای مرنجاب
آسمانش عالی بود اگر آلودگی نوری 5 شهر آن اطراف نبود . من چند وقت است که وارد رصد اجرام کم نور شده ام آن شب 10 ngc و m کم نور را به دشواری اواسط شب دیدم بعد به هلال آخر ماه شعبان 1428 نگاه کردم . اصلا عین ماه آبله گون نبود . قرمز عین خونابه ، خوشگل عین دختر شاه پریان . اما گند زد به کار ما آخر مگر با آن آلودگی نوری می شد کار کرد . عوضش علیرضا عکس های قشنگی از آن گرفت . L ولی دوربین zenith 122 من از رصد قبلی خراب شده بود و با این وضع دیگر افسرده شدم . تصمیم گرفتم بخوابم ولی نشد با دوستان تازه خودمان را به خواب زدیم و ... صبح که شد به بیابان رفتیم تا به رمل ها برویم و دلی از بازی در آوریم ولی بعد از کمی پیاده روی رد ماری را بر روی زمین تشخیص دادیم و از آنجایی که خانه طبیعی مار در آنجا بود با آن ها سرشاخ نشدیم J . آخر هم مسیرمان را به طرف دریاچه نمک تغییر دادیم ولی بعد از مدتی بعضی ها اوف شدند و به راهمان ادامه ندادیم . بعد به کاشان گردی رفتیم و از آبشار نیاسر نیز فیز بردیم . خدا هم حالی داد و مرا گزما زده کرد در نتیجه نتوانستم غذا بخورم . در آخر نیز با کمک یکی از دوستان جدیدم و بابک دوباره خوف شدم . در آخر هم آنقدر در ترافیک تهران ماندیم که پدرم 1:30 ساعت از وقتی که وارد تهران شدیم در محل قرار منتظر مانده بودند .

خاطرات عجیب : وقتی دو نفر راکر را دیدم که به هم رسیده اند . تصمیم گرفتم به آن ها زیاد نزدیک نشوم ( قابل توجهی دوستانی که در رصد بودند )

چند نفر از افراد تور یک آفتاب پرست بیچاره گرفتند تا از آن عکس ماکرو بگیرند . جالب توجه آنکه او هم ژستی قشنگ برای دوربین ها گرفت . احمق اگر گیر انسان جماعت می افتاد حتما به تهران انتقال میافت . شانس آورد که همه بچه ها منجم بودند .

جو سنگین همیشگی تورها این دفعه مدت زمان بیشتری طول یافت !!!!!!!!!!!!!!!!

در نیاسر ساعت 13 هیچکدام از رستوران ها ناهار نداشت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مردم نیار در بدو ورودمان به آبشار کاملا درک کردند ما نجومی هستیم این را از نگاهشان می شد فهمید .

5 comments:

yeki az doostan..! said...

mikhasty benevisi ke besyar ham bad az garma zadegi dar khab be sar bordiva hale mara gerefti...!
ba oon tikeye nadashtane nahar kamelan movafegham..!yadesh be kheir...!

Anonymous said...

خوب می نویسی، ولی فکری به حال غلط های املائیت بکن. "فیض" بردیم
:)

mahdi zamani said...

tnx anonymous but i will go .

mahdi zamani said...

and tnx my dosteazizkhof .

yek doost said...

سلام
منظورت از دو نفرراكرديدم چي بود؟؟

Search This Blog